Masz ochotę zmienić swój stary samochód na nowszy i lepszy model? Każda taka zmiana wiąże się z odsprzedażą starego pojazdu. Kiedy nie masz na to czasu, zwróć uwagę na metodę najszybszą, najprostszą i najbezpieczniejszą, czyli oddaj pojazd do skupu aut. Dlaczego to najlepsze rozwiązanie? O tym dowiesz się z poniższego tekstu.

Spis treści:

Po pierwsze: jeżeli nie masz czasu, zgłoś się do e-skupaut.com!

Nawet nie masz czasu pomyśleć o tym, jak szybko sprzedać samochód używany? Chwyć za swój telefon i zadzwoń do e-skupaut.com: +48 570 412 512. Chociaż jest to firma, która działa na terenie województwa pomorskiego, jest otwarta także na klientów z innych części Polski. Nie ryzykujesz więc w żaden sposób i bezpośrednio z pracownikiem skupu samochodów omówisz szczegóły transakcji.

  • Skup aut to prosta, szybka i bezpieczna transakcja.
  • Auto jest wyceniane u klienta, nie trzeba więc nigdzie jeździć.
  • Skup aut płaci za pojazd ustaloną kwotę i zabiera samochód. Możesz więc otrzymać pieniądze za swoje używane auto nawet w kilka godzin po tym, jak zgłosisz się do skupu.

Nie czujesz się przekonany? Sprawdź, co Cię czeka, jeśli zdecydujesz się na samodzielną sprzedaż używanego pojazdu.

Sprawdź ofertę skupu aut w Gdańsku

Kierownica w samochodzie z kierowcą zastanawiającym się jak szybko sprzedać samochód używany?

Przygotuj odpowiednio samochód i wykonaj zachęcające zdjęcia

Na każdym portalu w sieci znajdziesz tysiące ofert sprzedaży samochodu. Jeśli Twój model jest popularny, tym bardziej musisz przykuć uwagę potencjalnego klienta. Zrób więc dobrej jakości zdjęcia. Realne, ale estetyczne, w dobrym świetle.

Pokaż swój pojazd z zewnątrz i wewnątrz, łącznie z komorą silnika i bagażnikiem. Jeśli samochód ma wady, także przedstaw je na zdjęciach. Jeśli nie masz dobrego aparatu, dysponujesz tylko komórką, poproś o pomoc wykwalifikowanego fotografa.

Pamiętaj, że ludzie kupują oczami. Jeśli nie zobaczą ładnego, zadbanego samochodu, bardzo możliwe, że nikt nawet do Ciebie nie zadzwoni.

Sprawdź ofertę skupu aut w Gdyni

Obniż cenę samochodu

W dobie wysokiej inflacji i olbrzymich podwyżek za media czy opłaty kredytowe kupcy aut szukają oszczędności. Nie skuszą się na pojazd, którego cena przekracza ich budżet, a także jest wyższa niż podobnych samochodów z tego samego rocznika, z podobnym wyposażeniem i przebiegiem.

Próbujesz sprzedać samochód w rozsądnej cenie? Zastanów się, jak podnieść wartość samochodu. Na pewno warto zrobić wszelkie niezbędne naprawy, usunąć zarysowania i wgniecenia, użyć wosków, które sprawią, że karoseria będzie lśniła.

Jeśli umiesz to zrobić samodzielnie, być może nie poniesiesz dodatkowych wysokich kosztów. Jeśli jednak musisz oddać auto do mechanika i czyszczenia, zarezerwuj nawet kilkaset dodatkowych złotych i kilka dni na to, by specjaliści doprowadzili auto do odpowiedniego stanu technicznego i wizualnego.

Zależy Ci na czasie? Chcesz jak najszybciej otrzymać gotówkę? Musisz zaproponować cenę niższą niż Twoja konkurencja, a to nigdy się nie opłaca. W związku z tym warto spytać o cenę e-skupaut.com. Jeśli skup poda rozsądną kwotę, a do tego zapłaci do ręki, może nie warto się wysilać i inwestować w ładne zdjęcia, szczegółowe opisy oraz płatne publikacje w portalach ogłoszeniowych?

Dodawaj ogłoszenia tam, gdzie to możliwe

Jednak nie dajesz za wygraną i chcesz sprzedać używany samochód samodzielnie? Wykorzystaj serwisy społecznościowe, takie jak Facebook czy Instagram. Tutaj także liczą się efektowne zdjęcia, dlatego po prostu musisz je mieć!

Zwróć też baczną uwagę na wszystkie dostępne serwisy ogłoszeniowe. Niektóre są ogólne i obejmują ogłoszenia z wielu branż, inne skupiają się przede wszystkim na dziale motoryzacji. Pamiętaj jednak, że w większości przypadków za dodanie ogłoszenia wyróżnionego, czyli takiego, które nie spadnie na dół długiej listy podobnych anonsów, trzeba dodatkowo zapłacić. Czasami jest to kwota nawet kilkudziesięciu złotych.

Przygotuj się na spotkania w trakcie tygodnia i weekendu

Każdy, kto już wie, jak sprzedawać samochód i co zrobić, by sprzedać go szybko, zdaje sobie sprawę z tego, że przez kilkanaście dni po wystawieniu ogłoszenia nie wybierze się na wycieczkę, do kina, na basen, na weekend za miastem. Ten czas trzeba zarezerwować na odbiór telefonów od potencjalnych klientów oraz spotkania z nimi.

Klienci nie kupują samochodów bez wcześniejszego sprawdzenia ich pod względem wizualnym i technicznym. Trzeba więc umawiać się z nimi na oględziny, i to o różnych porach dnia i w różne dni tygodnia, nawet w niedziele. Potencjalny kupiec ma prawo do tego, by nie tylko obejrzeć samochód, ale także się nim przejechać i sprawdzić jego stan techniczny w stacji diagnostycznej. Na każdą wizytę zarezerwuj więc minimum jedną godzinę.